Aprašymas
Tai knyga žmonėms, ieškantiems atsakymų į būties klausimus, ieškantiems savęs ir siekiantiems gyvenimo laimės. Anot romano autorių, laimė yra skaidrus jausmas, toks lengvai drungnas, lyg juodasis šokoladas su jūros druska. Ji nėra racionali, o jai to ir nereikia. Vienas svarbiausių aspektų šioje knygoje tai, kad kiekvieno laimė yra individuali ir jokiais būdais nereikia savęs lyginti su kitais. Įsivaizdavimas, kad kažkieno laimė yra laimingesnė, atneša tik nuolatinius nusivylimus ir nepasitenkinimą savimi.
Pasak autorių – koučingo specialistės Kamilos Golod ir Geštalto psichoterapeutės Daivos Žukauskienės, šią knygą įkvėpė parašyti sukaupta patirtis tiek asmeniniame gyvenime, tiek konsultacijų bei psichoterapijos metu. Judviejų teigimu, romane nėra nei vieno herojaus, kuris atspindėtų konkretų žmogų. Kiekvienas personažas – tai tarsi kelių žmonių, sutiktų realybėje, jausmų ir minčių kūrinys. Autorės pripažįsta: jos, kaip asmenybės, yra gana skirtingos, visai kaip ir jų gyvenimo patirtys, o knygos žavesys slypi būtent tame skirtingume: dviejų asmenybių požiūrio kampai susilieja į vieną kūrinį ir leidžia skaitytojui pasinerti į netikėtą pojūčių pasaulį.
Pagrindiniai romano veikėjai – Amelija ir Alanas, nuolat kažko ieškantys, tačiau bevaisiškai. Amelija – versli moteris, dirbanti vyro įmonėje, o pirmadieniais užsiimanti privačiais psichoterapijos seansais. Padėdama savo pacientams išspręsti jų vidines problemas, negali susitvarkyti su savo pačios sunkumais, kurių daugumą sukelia jos bipoliniu sutrikimu sergantis vyras Oskaras. Jų gyvenimas drauge – tarsi amerikietiški kalneliai: vieną dieną jie beprotiškai įsimylėję, kitą – paskandinę savo santykius tamsoje, beviltiškai ieškantys pagalbos psichologiniuose žurnalų tekstuose.
Alanas – sėkmingas jaunas specialistas, niekaip negalintis užpildyti vidinės tuštumos, kol galiausiai nusprendžia kardinaliai keisti savo gyvenimą. Jie abu – tarpusavyje susijusios asmenybės, tačiau jų santykiai knygoje neakcentuojami, daugiau dėmesio kreipiama į kiekvieną individualiai.