Emocijų šalis. Žaidimas – mokymo priemonė

11.00

Šis žaidimas moko vaikus atpažinti ir išreikšti emocijas. Vaikai skatinami būti kantriais laukiant savo eilės, išmokti laikytis taisyklių, žaisti grupėje, laimėti, pralaimėti, palaikyti kitus, taip pat skaičiuoti. Skirta vaikams nuo 3 iki 6 metų.

 

Kategorija: Produkto kodas: sku-4 Žymos:

Aprašymas

Žaidimą sudaro žaidimo lenta (42 x 59.4 cm.), 10 kortelių (8 x 12 cm.) su užduotimis, kauliukas, 4 figūrėlės.
Žaidėjų skaičius: 2 – 4 žaidėjai.
Skirta: vaikams nuo 3 iki 6 metų.
Kaip žaisti?
Žaidimą pradeda jauniausias arba žaidėjas, išmetęs 6 taškus. Vėliau kauliuką meta žaidėjas iš kairės, pagal laikrodžio rodyklę. Žaidimo tikslas – nukeliauti iki laukelio „Finišo“, kur dalyvių laukia Emocijų šalies vakarėlis (kai kiekvienas iš žaidėjų padėkoja vienas kitam už puikų žaidimą ir kartu pasidžiaugia šauniai praleistu laiku arba pašoka, grojant linksmai muzikai). Žaidėjai meta kauliuką ir eina į priekį tiek laukelių, kiek taškų iškrito. Jei žaidėjas atsistoja ant raudonos spalvos laukelio – praleidžia vieną ėjimą, jei ant geltono – meta kauliuką dar kartą, jei ant žalio – traukia kortelę ir atlieka joje pavaizduotą užduotį. Tiltelis su balta rodykle rodo, iš kokio laukelio į kokį, reikia pereiti.
Kortelių reikšmė:
Kortelėse yra pavaizduotos skirtingos emocijos su užrašais: pyktis, baimė, džiaugsmas, liūdėsis, nuostaba. Ištraukus kortelę reikia pavaizduoti joje nurodytą emociją, naudojant vaido ir kūno išraišką. Kai ištraukiama veiksmo kortelė – reikia pavaizduoti veiksmą, kuris yra rekomenduojamas atlikti, kai jaučiama tam tikra emocija:
  • Kvėpavimo pratimas (kai jaučiamas pyktis): įkvėpti lyg uostytum gėlę ir iškvėpti lyg pūstum žvakę.
  • Apkabinimas (kai jaučiamas liūdesys): apkabinti kitą žmogų ar žaislą.
  • Duoti penkis / pašokinėti ant 1 kojos (kai jaučiamas džiaugsmas).
  • Ploti rankomis (kai jaučiama nuostaba).
  • Sustingti (kai jaučiama baimė) ir pasilikt sustingus kol kažkas iš žaidėjų skaičiuoja iki 10 (galima ir pačiam skaičiuoti mintyse).
Galima sugalvoti ir savo žaidimo variantų (ištraukus emocijų kortelę papasakoti, kada vaikas jaučia tokią emociją ir pan.)